na start .:. forum .:. blog .:.   English versionkontakt / nota prawna
O nas
Fundacja Copernicus Project
Statut
Władze fundacji
Zespół Copernicus Project
Sprawozdania finansowe
dla prasy
Projekty
Near Space Program w Polsce
Plan lotów
Podsumowanie lotów
Lista rekordów
 
 

Szkółka Techniczna
Szkółka Technicznie - historycznie
zgłoszenia do Szkółki
 
 
Artykuły
miniSAT micro
Polecamy
materiały video
galerie
Współpraca
Napisali o Nas
Artykuły
Lot CP05 w obiektywie Marka Wodzińskiego
pokaż powiększenie
Lot CP11 - zdjęcia z kapsuły FLY5 - part 2
pokaż powiększenie
Lot CP11 - Friedrichshafen w obiektywie Macieja Jakimiec
pokaż powiększenie
więcej galerii »»
Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) ogłosiło Rezolucją 54/68 z 6 grudnia 1999 roku ustanowienie w dniach 4-10 października Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej. World Space Week jest obchodzony w ponad 50 krajach i jest największym wydarzeniem na Ziemi. Już dziś w kalendarzu wydarzeń jest zaplanowanych ponad 400 wydarzeń.

Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej ma na celu uczcić wkład badań nad przestrzenią kosmiczną w rozwój ludzkości. Daty wytyczające obchody upamiętniają umieszczanie w kosmosie pierwszego sztucznego satelity – Sputnik I (4 października 1957 r.) oraz wejście w życie Układu o Zasadach Działalności Państw w Dziedzinie Badania i Wykorzystywania Przestrzeni Kosmicznej (10 października 1967 r.). W tym roku tematem przewodnim jest “Przestrzeń kosmiczna dla bezpieczeństwa ludzi i ochrony”. Taki temat wybrano, aby na wiele sposobów świętować to, że działalność ludzka w przestrzeni kosmicznej poprawiaja nasze codzienne życie.

 
pokaż powiększenie
Do popularyzowania tego Światowego Tygodnia Przestrzeni dołączyła Fundacja Copernicus Project, Koordynator ARISS w Polsce i Polski Związk Krókofalowców (PZK), którzy już dziś informują o prowadzonych od dłuższego czasu rozmowach nad współpracą nad konkursem popularyzującym radiokomunikację amatorską i przestrzeń kosmiczną oraz możliwość wykonania w niej własnego eksperymentu przez dzieci i młodzież z Polski.

O szczegółach poinformujemy już wkrótce, a chętnych zapraszamy do współpracy.


 Partnerzy Projektu:
 
Fundacja Praca na Tak
 
Visegrad Fund  
Copyright © Copernicus Project '2007Powered by Web & Art sp. z o.o.
Licencja Creative Commons O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach działań Fundacji Copernicus Project,
są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.